דף הבית > מידע כללי למוסכים

תעודות האיגוד

ניתנת מדי שנה למוסכים חברי האגוד.

ניתנת למסיימים לימודים מקצועיים במכללה הטכנולוגית לרכב.

ניתנת לבעלי כתב הסמכה במקצועות הרכב השונים.

ניתנה בעבר לעומדים בקריטריונים של משרד התחבורה להגדרות אומן בכיר (ארכיון).

 

מידע כללי

אגוד המוסכים בישראל הינו הגוף היציג של ענף שרותי הרכב, המקיף כ-5,000 מוסכים מורשים כחוק בכל רחבי המדינה וציבור של מעל 35,000 איש העוסקים בתחום. האגוד מארגן ומאחד את הענף, על מקצועותיו השונים במטרה לשמר ולשפר את האינטרסים המקצועיים והכלכליים של העוסקים בו וכן כדי לקדמו – למען המוסכים, לקוחותיהם והענף כולו. כאוטוריטה המקצועית הגדולה, החזקה, והמשפיעה ביותר בענף, לאגוד תפקיד חשוב ומהותי גם בעיצוב דמותו ועתידו.

הפעילות העיקרית, כגוף היציג של הענף, מתמקדת בנושאים הבאים:

 • ייצוג כולל (מקומי ובינלאומי), תוך מעורבות רחבה בכלי התקשורת ופעילות ענפית בכל הגופים והמוסדות הרלוונטיים לקידום האינטרסים המקצועיים והעסקיים של הענף.
 • הקמת גופי פעולה (פורום התיקון הבטוח), מבצעים ממלכתיים ("הכן רכבך לחורף", בטיחות הצמיגים) ועוד.
 • הגנה על זכויות המוסך ועובדיו ופיקוח על חובותיו אל מול כל הגופים הרלוונטיים.
 • קידום חקיקה, פעילות ציבורית מגוונת, הפעלת ועדות טכניות מקצועיות, פעילות נגד מוסכים ופרטיים העובדים ללא רישיון ובניגוד לחוק ועוד.
 • ארגון ועידות, אסיפות, אירועים וימי עיון, הכשרה והשתלמויות מקצועיות בקורסים, סדנאות וסמינרים.
 • בדיקות ואישורי סיווג וותק מקצועי למבחני ההסמכה.
 • שתופי פעולה מקצועיים ועבודה הדוקה עם הממשלה והכנסת, בתי המשפט, משרד התחבורה, משרד העבודה והרווחה, לשכת המסחר והתעשייה, ארגון העצמאים - להב, ההסתדרות הכללית, אגודים מקצועיים בינלאומיים ועוד.
 • הוצאה לאור של מגזין "מוסכים", אתר אינטרנט אינטראקטיבי, חוברות ומדריכים, פנקסים, תעודות תקינות ועוד.
 • השמה של כוח-אדם מקצועי וכללי.
 • ייזום מבצעים והטבות עבור מוצרים ושירותים עסקיים, מקצועיים ואחרים.
 • פעילויות רווחה, תרבות ופנאי ביניהן טיולים ונופש בארץ ובחו"ל, חוגים, הרצאות הנחות מרוכזות ועוד.
 • כמו כן האגוד מטפל בפניות הציבור, ומאפשר פתירת סכסוכים ומחלוקות באמצעות מוסד הבוררות והועדות הטכניות של האגוד.

  פרטים נוספים על פעילות האגוד.

  במסגרת פריסת סניפים ארצית המעניקה רמת נגישות גבוהה לשירותיו, אגוד המוסכים מספק גם מענה ממוקד לצרכים ולדרישות של העוסקים בתחום.

  חברי האגוד (בלבד!) נהנים מסל שירותים רחב, הכולל,בן היתר : סיוע משפטי (סל שרותי סיוע משפטי ללא תשלום!),ייעוץ וליווי צמוד טיפול אישי, בדיקה, חוות דעת, ייעוץ והכוונה ע"י אנשי מקצוע מהטובים בתחומם! ,הכשרה והעשרה מקצועית מוכרת ע"י משרד התחבורה והתמ"ת הלימודים במכללה טכנולוגית לרכב - מסובסדים, ימי העיון וההרצאות -ללא תשלום!,אתר אגוד המוסכים הקמת אתר אינטרנט אישי למוסך כולל עיצוב, גרפיקה ואחסון חודשי ללא תשלום! ועוד... ראה: סל הפעילות והשירותים של אגוד המוסכים בישראל.

  את סל השירותים המלא ומידע על פעילות האגוד והמכללה, ניתן לקבל במזכירות סניפי האגוד.

  הקשר עם חברי האגוד נשמר באופן שוטף ועקבי באמצעות חוזרי האגוד, ביטאון האגוד ובאמצעים אחרים. האגוד מתווה מדיניות ומקבל את החלטותיו במסגרת פעילות חברים נבחרים למועצה, להנהלה ולוועדות השונות. אם ברצונך להתנדב לאגוד או להצטרף כחבר יש לפנות ישירות אל ההנהלה. תרומתו הענפה של האגוד למען העוסקים בתחום, תלויה בכם. הצטרפו, היו פעילים, קחו חלק במוסדות האגוד, קבעו את התנהלותו, מדיניותו ואופן פעולתו ותרמו לשינוי המציאות בשטח וקביעת עתידו של הענף.

  האגוד עושה כל שביכולתו, על מנת לספק מענה לצרכים, לדרישות ולשאיפות שלכם, בעלי המוסכים. מן הצד השני, עובדה היא, שכבעל מוסך במדינת ישראל, זוהי זכותך ואפשרותך לקבל יותר!


  באם אינך חבר באגוד המוסכים, הינך חייב, על פי דין, בתשלום דמי טיפול ארגוני מקצועי לגוף היציג בענף ובעניינינו – אגוד המוסכים בישראל. לפיכך אם תבחר שלא להצטרף כחבר, יהיה עליך לשלם את דמי הטיפול כאמור לעיל, בשיעור הקבוע בחוק ובתקנות לעניין זה.

  חובת התשלום ע"פ חוק: ע"פ חוק ההסכמים הקיבוציים, תשי"ז 1957, והתקנות שתוקנו מכוחו (תשלום דמי טיפול ארגוני מקצועי לארגון מעבידים) התשל"ז 1977 – נקבע כי על כל מעסיק חלה חובת תשלום דמי טיפול ארגוני מקצועי לארגון מעבידים. על כן, חל על כל מוסך / נותן שרות בענף השרות לרכב תשלום שנתי בגין האמור.

  אי עמידה בתשלום ע"פ חוק, תגרום להפעלת אמצעים משפטיים מיידיים ולהוצאות כספיות.

  החברות באגוד (וולונטרית) כרוכה בתשלום דמי חבר שנתיים המאפשרים ליהנות ממגוון השירותים הניתנים לחברים כמפורט לעיל.


  לחץ כאן למילוי בקשת רישום לחברות באגוד המוסכים בישראל.

  שאלות נפוצות

  מהו אגוד המוסכים בישראל?

  אגוד המוסכים הוא הארגון היציג היחיד של המוסכים המורשים במדינה ועובדיהם, מאז שנות ה-40. האגוד הנו מלכ"ר, המייצג ומשרת ציבור של מעל 35,000 איש העוסקים בתחום, ופועל במטרה לשמור את תחום השרות במוסכים פורה, בטיחותי, מתקדם ומקצועי - למען המוסכים, לקוחותיהם והענף כולו.

  ***

  אילו שירותים נותן האגוד למוסכים?

  האגוד פועל לקדום ענף שרותי הרכב במדינה באופן ציבורי ואישי, ממענה ממוקד לצרכי הענף ודרישות העוסקים בתחום ועד לרמת הייעוץ והליווי האישיים. האגוד מרענן את פעילותו ושירותיו במסגרת דרישות החברים הנבחרים ו/או דרישות פרטניות של חברים. החל מייצוג כולל מקומי ובינלאומי, ועדות טכניות בכל מקצועות הרכב, פעילות מוניציפאלית וקדום חקיקה, הכשרה, העשרה והסמכה מקצועית, הפצת חוקים ותקנות, הסברה ועדכון שוטף, הוצאה לאור מגוונת ושרותי ערך מוסף רבים. פעילות זו באה לידי ביטוי גם בסל שירותים נרחב לחברים וטיפול אישי ומקצועי בכל נושא רלוונטי.

  ***

  אילו שירותים נותן האגוד לצבור האזרחים בעלי הרכב?

  לחץ כאן לשאלות ותשובות נפוצות

  מכתבי תודה ממוסכים

  להלן לקט מכתבי תודה, מתוך מאות מכתבי תודה מבעלי מוסכים:

  לחיים ולכל חברי ההנהלה כל הכבוד על הפעילות והמאמצים לשלילת כתב ההסמכה של בעל המוסך באשדוד שהנפיק אישורי תקינות למשאיות ללא בדיקה, כפי שהופיע בתוכנית 'שומר מסך עם אמנון לוי'.

  אודי קמרון, מכון הדרום, אילת
  דצמבר 2005

  ***

  כחברה באגוד ובעלת מוסך, ברצוני להודות אישית על הארגון, היחס וגיבוש בעלי המוסכים החברים באגוד. תודה מיוחדת לרחל המקסימה, על היחס האישי לכל אחד ואחד. יישר כוחכם

  שטיינר דורית, מוסך ארז פרטיות בע"מ, חיפה
  ינואר 2005

  ***

  פניתי בבעיה והתלוננתי בפני הסמנכ"ל, דורון על בעיה עם XXXXX, ספק חלקי חילוף ממנו רכשתי מנוע. יש לציין כי דורון פעל במהירות ובנחישות ופתר את הבעיה. אני מודה לאגוד המוסכים ובפרט לדורון היקר. הוקרה רבה.

  צארום יוסף, מנהל מוסך הדרום, רחובות
  אוקטובר 2004

  ***

  אנו ממש מרוצים מהגישה, מהשרות ומן היחס היפה ללקוחות. ברצוני לציין לשבח את שירלי וקלרה על יעילותן. כולי תודה והערכה.

  ורדה בנאדיבה, שרון מרכז הרכב, רחובות
  ספטמבר 2003

  ***

  מבקשת לציין לשבח את הטיפול האדיב והיחס הנפלא שקבלתי בנושא הפקת פנקסים. תודה מיוחדת לגברת שירלי. שרות כזה, לצערנו, לא אופייני במקומותינו. כן יירבו כמוה.

  מירי רבינוביץ
  , יולי 2003

  ***

  ברצוננו להודות על העזרה והתמיכה לכל אורך הדרך במשפט שהתנהל כנגד המוסך בבית המשפט בבאר-שבע. בלעדי התמיכה והעזרה של האגוד לא היינו יכולים לעבור את מהלך המשפט ולסיימו על הצד הטוב ביותר. תודה מקרב לב.

  יוסי גז, מוסך המניע
  אוקטובר 1996

  ***