דף הבית > אודות האיגוד

קוד אתי מחייב

אתיקה מקצועית וכללי התנהגות ראויה לעוסקים במקצועות המוסך ולנותני השרות בענף הרכב בישראל

קוד אתי מחייב למוסכים 2008

 

אודות האיגוד

ענף השרות במוסכים

ענף המוסכים בישראל מקיף כ-5,000 מוסכים מורשים כחוק (מטעם משרד התחבורה) בכל ענפי המקצוע של השירותים לרכב. תשתית זו, המתפרסת על פני כל חלקי המדינה, משרתת מעל 2,500,000 כלי רכב מכל הסוגים והדגמים ומופקדת על תחזוקתו התקינה של צי הרכב במדינה בימי מלחמה ושלום.

אגוד המוסכים בישראל

אגוד המוסכים הוא הארגון היציג היחיד של המוסכים המורשים במדינה ועובדיהם, מאז שנות ה-40. האגוד הנו מוסד ללא כוונות רווח (מלכ"ר), המייצג ומשרת ציבור של מעל 35,000 איש העוסקים בתחום, וממלא תפקיד חשוב ומהותי בעיצוב דמותו של ענף התחבורה ושירותי הרכב.

ראה: אבני דרך בחיי האיגוד

האגוד נותן שירותים מגוונים הן למוסכים ואנשי התחום והן לצבור הרחב במסגרת פריסת סניפים ארצית, המשפרת את רמת הנגישות לשרותיו. חברי האגוד נמצאים בחזית הטכנולוגית והמקצועית של הענף ופועלים לפי החוקים, הנהלים והתקנות ותחת פקוח, ייעוץ והדרכה צמודים.

מטרות ויעדים

המטרה העיקרית של האגוד היא לשמור את תחום השרות במוסכים פורה, בטיחותי, מתקדם ומקצועי. יעדיו מכוונים לארגון ואחוד ענף שירותי הרכב, על מקצועותיו השונים, על מנת להגן, לשפר, לפתח ולקדם את האינטרסים המקצועיים והכלכליים של העוסקים בתחום, תוך הפגנת מודעות שירות גבוהה, איכות ואמינות - למען המוסכים, לקוחותיהם והענף כולו.

הפעילות השוטפת

האגוד פועל במסגרת המטרות והיעדים המוגדרים ומספק מענה ממוקד לצרכי הענף ודרישות העוסקים בתחום: ייצוג כולל מקומי ובינלאומי, ועדות טכניות לקדום כל מקצועות הרכב, מוסד בוררות ארצי, ועדות פריטטיות, שתופי פעולה אסטרטגיים ומקצועיים, פעילות מוניציפאלית ענפה וקדום חקיקה, הכשרה, העשרה והסמכה מקצועית, הפצת חוקים נהלים ותקנות, הסברה ועדכון שוטף, הוצאה לאור מגוונת ושרותי ערך מוסף רבים. פעולותיו הרבות של האגוד באות לידי ביטוי גם בסל שירותים נרחב לחברים וטיפול אישי ומקצועי בכל נושא רלוונטי.

בד בבד וללא משוא פנים משרת האגוד גם את ציבור בעלי הרכב במדינה, תוך פעילות נרחבת להגברת המודעות לזכויותיו ולחובותיו הן של בעל המוסך והן של הלקוח. וזאת בכדי לאפשר לכל אזרח בעל רכב לבחור את המוסך המתאים ולקבל ממנו את השרות האמין, המקצועי והטוב ביותר.

קשרי עבודה ושתופי פעולה מקצועיים בארץ ובעולם

לאגוד המוסכים קשרי עבודה הדוקים ושיתופי פעולה עם מקבלי ההחלטות ועם הגורמים המובילים בענף. בין חברנו לעשייה ניתן למנות רשויות ומוסדות שלטון, אגודים מקצועיים בארץ ובעולם ועוד רבים וטובים. כמו כן האגוד מרחיב ומבסס קשרי עבודה עם גופים, חברות, עסקים וגורמי חוץ, כדי לתת שירותים שונים והטבות לחברים.

הפעילות הענפה והמעורבות העמוקה בתחום הרכב והתחבורה בארץ וכן קשריו המסועפים של האגוד בעולם, מציבים אותו כאוטוריטה המקצועית הגדולה, החזקה והמשפיעה ביותר בענף.

מבנה ארגוני

מוסדות האגוד כוללים את האסיפה הכללית, המועצה, ההנהלה הארצית והועדות השונות. האגוד מתווה מדיניות ומקבל החלטות במסגרת פעילות החברים הנבחרים בכל המוסדות. האגוד מתנהל באופן שוטף באמצעות יו"ר האגוד, יו"ר הסניפים, המנכ"ל, ההנהלה וצוות העובדים. הצרכים המקצועיים של המוסכים נענים באמצעות מחלקות ממוקדות וועדות בכל התחומים הרלוונטיים. שרותי האגוד ניתנים לכל המוסכים בסניף האזורי הקרוב ובכל הארץ. ראה תרשים ארגוני

ההנהלה והצוות מונים כ- 150 איש. במוסדות האגוד פעילים מעל 250 חברים.

 

נוהגים בך אחרת. אגוד המוסכים בישראל